"Dzień Kobiet"

28.03.2021 16:19
      Dzień Kobiet u Zajączków to okazja do super zabawy.
      W tym dniu nasi chłopcy- dżentelmeni śpiewali dziewczynom 100 lat, składali życzenia, wręczali upominki. Był też czas na wspólną zabawę przy muzyce.
    • "Słuchamy muzyki klasycznej"

28.03.2021 16:10
      Nasze starszaki nie tylko uczą się liczyć i czytać, mają również czas i ochotę na taniec, śpiew, muzykowanie oraz działalność plastyczną. Inspirowane utworem A. Vivadiego "Cztery pory roku - Wiosna" przedszkolaki wykonały prace plastyczne z użyciem kredek wodnych. Wczuwając się w nastrój utworu muzycznego impowizowały tanecznie z kolorowymi chustami, co wywołało wiele radości i uśmiechu.

"Pieniądze"

28.03.2021 15:48
      Ostatni tydzień u Zajączków upłynął na realizacji projektu "Pieniądze". Podczas oglądania filmu edukacyjnego dzieci zdobyły wiedzę na temat historii pieniadza, dowiedziały się o sposobie produkcji pieniędzy dawniej i dziś. Wykonywały rownież własne monety oraz skarbonki. Nasze przedszkolaki eksperymentowały podczas zabawy z wagą, mogły też wykorzystać wiedzę o pieniądzach do zabaw tematycznych np. w "sklep".
    • "Lodowe konstrukcje"

28.03.2021 15:38
      Nasze Zajączki uwielbiają zabawy na śniegu. Korzystając z uroku tegorocznej zimy przedszkolaki oddały się zimowemu szaleństwu. Przy okazji zrealizowały kolejne zadanie czyli "lodowe konstrukcje" z Ogólnopolskiego projektu Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na śniegu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy na cieplutki obiadek.

WALENTYNKI

16.02.2021 17:44

W grupie "Zajączki" był to wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i dobrej zabawy.
      W ramach realizacji tematu wiodącego "Poznajemy pracę w kuchni" przedszkolaki upiekły pierniczki w kształcie serduszek i pięknie ozdobiły lukrem. Wykonały własnoręcznie walentynkowe kartki - niespodzianki dla swoich sympatii. Potem miała miejsce wyśmienita zabawa przy muzyce tanecznej, w blasku dyskotekowej lampy. Były taneczne "pociągi", popisy solo, w parze. "Walentynki" to dzień  przyjaźni , uświadamiania sobie jej roli w życiu  człowieka i czas dobrej zabawy, którą wspomina się po latach.