"Cukier nie, dziękuję !"

30.01.2021 15:44
      "Motylki" z  "Jedyneczki" dowiedziały się o zasadach prawidłowej diety przedszkolaka. Kontynuacja zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki zdrowia dziecka umożliwia nam poznawanie nowych treści projektu "Zdrowo jem , więcej wiem" BOŚ. Starszaki
      z zainteresowaniem wysłuchał wiersza o "Łasuchu", uczestniczyły w zagadkach "Jaki to owoc?"- rozpoznawały kształt zabawkowych owoców poprzez dotyk.  Nauczyły się także hasła "Cukier? Nie, dziękuję ! Owoce i warzywa posmakuję..." Wykonały samodzielne prace plastyczne "Jem owoce i warzywa" pastelami olejnymi. Dobra zabawa i wesoła nauka podczas zajęć są najlepszym sposobem kształtowania u dzieci postaw prozdrowotnych. Rodziców zachęcamy do zamiany słodyczy na owoce i desery w różnych postaciach z jak najmniejszą ilością cukru. Dbajmy o prawidłową dietę Przedszkolaka.

Motylki na Dzień Babci i Dziadka

21.01.2021 16:59

Wesołe "Motylki" przesyłają swoim Babciom i Dziadkom
      najlepsze życzenia z okazji ich Święta
      - zdrowia, pogodnych i uśmiechniętych dni.

Przychodź, Zimo - nie zwlekaj!

22.12.2020 20:10

"Motylki" witają nadchodzącą Zimę w zabawny sposób. Podczas zajęć "Zimowe obrazki" zapraszały nową porę roku do przedszkola. Zabawy przy dźwiękach dzwonków i "janczarów" wprowadzały dzieci w zimowy nastrój. Niestety, przedszkolaki dowiadują się o tradycyjnych sannach i kuligach z obrazków. Dawne śnieżne zimy widać na obrazkach i w wyobraźni. Dlatego do Starszaków wjechały prawdziwe sanki i narty.
      Z radością lub nieśmiałością "Motylki" przymierzały narty i siadały na sankach.
      A z klocków lego budowały świąteczne ozdoby. Nasze zimowe obrazki z nową literką "r" porządkowaliśmy
      na tablicy - w odpowiedniej kolejności pór roku, dni tygodnia, miesięcy w roku.
      Z zimą przyjdzie Gwiazdka i Nowy Rok.
      Życzymy Wam miłego Świętowania.

Poznajemy literki

13.12.2020 19:57
      "Motylki" pracują jak pszczółki w każdej porze roku. Poznawanie liter jest ważnym, poniedziałkowym zajęciem. Systematyczne utrwalanie kolejnych literek przygotowuje dzieci do nauki czytania w szkole. Nie jest to łatwe zadanie bez wsparcia Rodziców. Dlatego w piątki 6- latki zabierają swoje ćwiczenia do domu, aby pochwalić się nowymi wiadomościami. Łączymy naukę z zabawą, wspólne działanie z indywidualnym czytaniem w skupieniu. Warto pomagać dzieciom w tym, aby polubiły samodzielne czytanie i cieszyły się sukcesem w składaniu literek. Powodzenia "Starszaki".

"Iskiereczko, powiedz dzieciom ile Skrzatów jest na świecie"

08.12.2020 21:51

Zabawy ze Skrzatami - pomocnikami Mikołaja, były dla "Motylków"
      okazją do czytania staropolskich imion. Starszaki wysłuchały bajki ilustrowanej obrazkami,
      dobierały napisy z imionami do zabawnych Skrzatów.
      Rozmowa o podarunkach i pomocy uświadomiła dzieciom, że ważne są nie tyle prezenty, co osoby niosące radość potrzebującym. Uczymy Przedszkolaki, że najważniejsze są więzi rodzinne, społeczne. A pomocnicy Mikołaja są na całym świecie, bo bez nich nie zdąży na czas z podarkami.