"I Ty możesz zostać matematykiem"

20.02.2021 11:07
      "Motylki" podczas zajęć poznawały pojęcia mierzenia pojemności i ważenia ciężaru. Ciekawe zabawy z wodą i wagą umożliwiły przedszkolakom eksperymentowanie i wyciąganie wniosków z dokonywanych czynności. Dzieci mają swoje doświadczenia i przemyślenia, posiadają dużo wiadomości, którymi dzieliły się z paniami i rówieśnikami. Matematyka jest ciekawa, gdy dzieci odkrywają ją podczas działania i zabawy. Nasze "Motylki" porównywały przelewane mililitry, dokładały odważniki i świetnie się bawiły. Polecamy wszystkim spotkania z matematyką ważoną i mierzoną naszymi uśmiechami.

WALENTYNKI

16.02.2021 18:37
      Przedszkolaki świętowały już Dzień Przyjaźni i Miłości.
      Nasza grupa bawiła się przy piosence "Jak się masz, kochanie"- którą dzieci lubią.
      Malowane serduszka rozweselały buzie, a czerwone lizaki i baloniki czekały
      na odpowiednią chwilę...Przy okazji tego święta Starszaki poznały pracę listonosza
      i różne sposoby przesyłania życzeń. Mogły podczas zabawy wysyłać sympatyczne kartki walentynkowe swoim rówieśnikom w grupie.
      Walentynkowa zakładka do książki zachęca Rodziców do czytania dzieciom bajek.
      "Czytam bo kocham" to nasze hasło dla głośnego czytania Dzieciom w domu.
      Życzymy wszystkim Miłych Walentynek.

Zima sprzyja i rozwija

07.02.2021 09:06

"Motylki" z "Jedyneczki" cieszą się zimowym "grasowaniem" na śniegu.
      Popołudniowe zabawy to okazja do korzystania z zaśnieżonego  przedszkolnego placu zabaw.
      Lepienie bałwana to super zadanie dla wytrwałych "Starszaków".
      Rumieńce na policzkach jak malowane. Czasem wpadnie trochę śniegu za bluzkę,
      ale Panie szybko ratują sytuację...I najważniejsze to przestrzeganie zasad bezpiecznej zabawy na śniegu - tradycyjna zabawa w "aniołki" lub "orzełki" zabroniona, bo nie wiadomo, co kryje się pod śniegiem...Czasem coś niebezpiecznego na nieznanym terenie. "Motylki", jak widać rozumieją zasadę bezpiecznego korzystania z uroków prawdziwej ZIMY. Hu-hu-ha, zima nie jest taka zła!

"Moc witamin jest z nami"

31.01.2021 13:13

"MOC WITAMIN JEST Z NAMI" - Kreatywne "Motylki" rozwijają umiejętność przekazywania ważnych wiadomości poprzez prace plastyczne. Wykonały plakaty
      na temat "Zdrowych słodyczy"- zadanie do projektu Fundacji BOŚ "Zdrowo jem,
      więcej wiem". Nasze Przedszkolaki utrwalały treści zdrowotne o prawidłowym żywieniu i odpowiednich porach posiłków. Zajęcia edukacyjne 5-6-latków łączą różne aktywności. Dzieci poznają przy okazji tematykę czasoprzestrzeni, czasu posiłków, nazwy pór dnia. "Motylki" prezentują swoje prace, umiejętności
      i pomysłowość. Propozycję zdrowego i kolorowego odżywiania się polecamy wszystkim i życzymy "wszystkiego najzdrowszego".

31.01.2021 12:39

"Zimowy Bal" w grupie "Motylki" spełnił oczekiwania naszych "Przebierańców".
      Były kolorowe postaci z bajek, pląsy z muzyką i korowody. Najbardziej spodziewany gość - Mikołaj, jak zawsze w dobrym humorze, powitał dzieci i zapytał "Byłyście grzeczne przez cały rok?". Nasze "Motylki" otrzymały prezenty, zatańczyły wspólny taniec z Mikołajem. Niektóre dzieci po cichu szeptały do ucha kolegom obok:
      "To Pan Czarek..." Ale każdy chciał być jak najbliżej Gościa, bo to "Karnawałowa Magia Przedszkolaków"- jedyny dzień, gdy mogą spotkać Mikołaja w Przedszkolu.