Kisimy Kapustę!

03.11.2020 16:44
      "Wielki rwetes dziś u Basi,
      bo kapustę Basia kwasi.
      Szatkownica poszła w taniec..
      To ci będzie szatkowanie!
      Rach, ciach, ciach, obereczka
      - już kapusty pełna beczka!”
      Wtorek, 27.10.20 r. w naszym przedszkolu był dniem innym niż wszystkie. Grupa "Gwiazdki" uczestniczyła w niecodziennym zajęciu przybliżającym tradycję kiszenia kapusty. Po zapoznaniu się ze starodawnym obyczajem, dzieci wraz z paniami zabrały się o do pracy. Pomagały w szatkowaniu kapusty, tarkowaniu marchewki i na koniec samodzielnie ugniatały kapustę tłuczkiem. Poza tym dzieci dowiedziały się iż, kapusta kiszona, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin. Może właśnie te zajęcia zachęcą naszych podopiecznych do próbowania i zjadania bogatych w witaminy i jakże przepysznych, zdrowych surówek.

Kryjówki dla wróżek

03.11.2020 16:36
      Wykonanie kryjówek dla wróżek, to jedno z zadań do zrealizowania w ramach projektu Sensosmyki,
      w którym biorą udział dzieci z grupy "Gwiazdki". Jak widać tematyka mocno rozbudziła wyobraźnię zarówno dziewczynek jaki i chłopców. Oprócz zabaw konstrukcyjnych z naturalnych okazów, dzieci przejęły inicjatywę i wcielały się w postacie wróżek i strażników kryjówek! Aż miło popatrzeć na te magiczne chwile beztroskich zabaw smiley

Owoce i warzywa

17.10.2020 21:04

Przez kilka ostatnich dni dzieciom z grupy Gwiazdki towarzyszył temat
      warzyw i owoców. Poznawaliśmy nie tylko korzyści wynikające z ich spożywania,

ale również tajniki uważnego ich jedzenia wszystkimi zmysłami.

Samodzielnie stworzyliśmy grę,w której rozwiązywaliśmy matematyczne zagadki,
      uczyliśmy się współpracy w zespole i celebrowania wygranej.
      W czasie zabaw plastycznych wykonywaliśmy przetwory, do których posłużyły
      nam pieczątki z warzyw i owoców.

Zapraszamy do fotorelacji z naszych zabaw.

Dzień Nauczyciela w grupie Gwiazdki

17.10.2020 20:04
      14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty,
      ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
      Mimo sytuacji jaka panuje w naszej placówce i braku możliwości uczestniczenia w akademii,
      panie i przedszkolaki z grupy "Gwiazdki" potrafiły sprawić by ten dzień był inny
      niż wszystkie. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom
      i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie
      w związku z tym m.in. samodzielnie wykonały laurki.
      Znalazł się również czas na to , by ten dzień radośnie uczcić - nie zabraķło tanecznej zabawy.
      Wszyscy jeszcze raz życzymy jak najmilszych dni,
      miłej pracy oraz jak najwięcej zdrowia wszystkim pracownikom naszego przedszkola.

Panie wraz z dziećmi grupy "Gwiazdki "

Zabawy z żywiołami

10.10.2020 11:13

Tydzień w grupie Gwiazdki upłynął pod hasłem „Żywioły”.
      Każdego dnia dzieci w zabawie doświadczały i eksperymentowały wzbogacając swoją wiedzę.
      Wynikiem tego była podróż w Kosmos rakietą kosmiczną i przyglądanie się naszej planecie – Ziemi,
      dzięki aplikacji Google Eart, zabawy muzyczno- ruchowe przy muzyce Camille Saint Saens – Akwarium. Założyliśmy również obserwatorium dżdżownic, żeby przyglądać się życiu  w ziemi. Motyw wody towarzyszył nam na zajęciach matematycznych, a powietrze oprócz sensorycznych zabaw i wesołych eksperymentów z balonami było inspiracją do zabaw plastycznych. Nauka może być taka twórcza!