08.12.2020 21:06

Mikołajki "Gwiazdek"
      Zawsze bądź wśród nas...
      Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!

Andrzejkowy czar!

30.11.2020 20:08

W poniedziałek 30 listopada sala w grupie "Gwiazdek" wyglądała nieco inaczej.
      Hokus, pokus - tak, tak, bo tego dnia obchodzimy Andrzejki!
      Nie zabraķło niespodzianek, ale przede wszystkim nie zabrakło magii i czarów. Wszystkie dzieci mogły sobie powróżyć u każdej z wróżek. Nie mogło się obyć bez tradycyjnej wróżby z butami.
      Na twarzach dzieciaków promieniował uśmiech i ciekawość.

29.11.2020 09:57

25 listopada w grupie Gwiazdki obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Dzieci stworzyły swojego "pluszowego" misia, wykonywały eksperymenty z misiami Haribo poddając je wpływom różnych roztworów. Nie obyło się bez uważnego smakowania żelków wykorzystując zmysł węchu, wzroku, dotyku i smaku;) Ponadto rozpoznawały misie z dawnych i kultowych bajek. Dzieciaczki poznały również grę "wyturlaj misia", w czasie której losowo komponowały jego wygląd. Był to bardzo radosny i pełen wrażeń dzień.

Projekt Sensosmyki

21.11.2020 13:03

W listopadzie dzieci z grupy "Gwiazdki" w ramach projektu "Sensosmyki" doświadczały wielu ciekawych wyzwań. Jednym z nich była zabawa z cieczą nienewtonowską, dzieci samodzielnie łączyły składniki ugniatając je w dłoniach, trzeba było sie ubrudzić i to było najfajniejsze! Wykonaliśmy ciekawe eksperymenty, m.in.: "Malowanie na mleku" i "Chemiczne jojo", dzieciom ciężko było się od nich oderwać, z zaciekawieniem zadawały pytania i proponowały swoje pomysły na kolejne doświadczenia. Rozbudzając zmysły wykonaliśmy również soki owocowo-warzywne, porównywaliśmy ich kolory, mętność i oczywiście smak :) Jakie było zaskoczenie, kiedy okazało się, że bez dodatku cukru same w sobie są takie słodkie! Nie możemy doczekać się grudniowych zadań!

Polska moja ojczyzna

13.11.2020 17:04

Tydzień pod hasłem „Polska moja ojczyzna” w grupie Gwiazdek.