21.01.2021 18:05

Gwiazdki życzą wszystkim Babciom i Dziadkom
      wszystkiego najlepszego!
      Aby puzzle Waszego życia z wielu części się składały.
      Pełne dobroci i życzliwości wszystkie idealnie pasowały.
      Tworzyły obraz barwny i cudowny,
      przyjaźnią i miłością wymalowany.
      Dawały siłę, by być, by trwać!
      By zawsze czuć się kochanym :)

"Sensosmyki"

30.12.2020 12:49
      Dzieci z grupy Gwiazdki zakończyły grudniowe wyzwania w ramach projektu „Sensosmyki”. Czas świąteczny sprzyjał rozbudzaniu zmysłów i do tego wprowadzał wyjątkową atmosferę. Dzieci rozpoznawały zapachy przypraw i owoców kojarzone ze świętami, smakowały suszonych owoców. Bawiły się choinką sensoryczną z ukrytymi zadaniami. Wykonywały choinkowe skrzaty, stymulując zmysł dotyku i węchu. Zabawy samodzielnie zrobionymi slimami rozbudziły nie tylko kreatywność ale i doznania zmysłowe połączone z wzmacnianiem mięśni rączek.

Cała Polska czyta dzieciom

16.12.2020 18:32

Od lat nasze przedszkole uczestniczy w całorocznej akcji pt.„Cała Polska czyta dzieciom”.
      Ograniczenia związane z ochroną naszego zdrowia utrudniają zapraszanie gości w przedszkolne progi, którzy z zamiłowaniem dzielili się pasją czytania z dziećmi. Wykorzystując platformę edukacyjną udało nam się zorganizować spotkanie z mamą Stasia – Panią Ewą, która wraz ze starszym synem Adamem, absolwentem grupy „Żabki” smiley przeczytali 3 bajki oraz zaprezentowali do nich „mini” przedstawienie dla dzieci z grupy „Gwiazdki”.
      Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, wsparcie w promowaniu czytelnictwa wśród dzieci oraz wprowadzenie nas w wesoły nastrój smiley

"Nie tylko Mikołaj przynosi prezenty"

12.12.2020 19:12
      Dzieci z grupy Gwiazdki wzięły udział w akcji charytatywnej pn. „Świąteczna paczka dla Zbożniaczka”. Ich serce skradł „Rudy” – piesek, którego dostrzegły na zdjęciach umieszczonych na profilu akcji i postanowiły obdarować go smakołykami oraz innymi niezbędnymi akcesoriami, które choć w malutkim stopniu umilą mu pieskie życie. Jego losem przejęły się również „Motylki” i chętnie wsparły nas w niesieniu pomocy! Zapakowany przez „Gwiazdki” prezent pojechał prosto
      do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem.
      Działanie zostało zorganizowane w ramach akcji MEN „Razem na święta”.
       Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji.

Moduł 2 - "Wyobraźnia" - międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

12.12.2020 15:41
      Przez ostatnie dwa miesiące dzieci z grupy „Gwiazdki” realizowały
      moduł 2 – „Wyobraźnia” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”.
      Celem prowadzonych zajęć było pobudzanie wyobraźni twórczej, fantazji i kreatywności. Zajęcia przeplatały się i uzupełniały z tematami wiodącymi. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach, czego efektem było m.in.: wymyślanie bajkowych historii oraz ich prezentowanie w formie teatralnej, twórcze zabawy plastyczne z wykorzystaniem aplikacji Quiver, konstruowanie drzewa marzeń,
      na którego gałązkach zawisły wyrysowane pragnienia :) Dzieci obejrzały również film pt. „Miejsce na miotle”, który przypomniał nam wszystkim, że różnimy się od siebie i każdy ma inną historię, jednak nasza siła drzemie w grupie i razem potrafimy dokonać niezwykłych rzeczy! Te aktywności  wspierają naukę współdziałania w grupie, wypowiadania na głos swoich myśli, snucia marzeń, a także kierowania uwagi na wypowiedziach rówieśników.
      Wyobraźnia ma wielką moc, szczególnie wtedy, gdy jest spontaniczna i  nie podlega ocenom innych ludzi.