MINI MARZANNA NA BAJKOWO

27.03.2021 19:16
      "KOTKI" wykonały bajkową marzannę inspirując się bohaterką "Krainy lodu" - Elsą. Naszą marzannę ELSĘ zgłosiliśmy do udziału w konkursie "Mini marzanna na bajkowo" organizowanym przez Morąski Dom Kultury.

NADCHODZI WIOSNA

27.03.2021 19:13
      "KOTKI" realizowały temat kompleksowy "Nadchodzi wiosna". Dzieci poznawały zwiastuny wiosny i cechy charakterystyczne nowej pory roku. Dowiedzieliśmy się jakie ptaki wracają do Polski na wiosnę oraz jakie kwiaty pojawiają się wiosną jako pierwsze. Dzięki filmom edukacyjnym utrwaliliśmy wiadomości o tym,co dzieje się w przyrodzie wczesną i późniejszą wiosną. Bawiliśmy się też wykonując wiosenną gimnastykę i liczyliśmy elementy wiosennej pogody. Nie zabrakło działań plastycznych - dzieci wykonały wydzierankę bociana oraz grupową pracę "Marcowy garnek pogody" ilustrujący powiedzenie "W marcu jak w garncu"

ZABAWA W TEATR

15.03.2021 19:35
      "KOTKI" realizowały tygodniowy blok tematyczny 🎭"Zabawa w teatr" 🎭. Dzieci poznały różne typy lalek teatralnych i wykonały własne kukiełki, z wykorzystaniem których same tworzyły przedstawienia. Dowiedzieliśmy się jak powstaje przedstawienie teatralne i obejrzeliśmy online sztuki z wykorzystaniem lalek - "Przygoda Misia"- oraz kukiełek - "Jaś i Małgosia". Dzieci mogły wcielić się w różne role przedstawiając scenki z wykorzystaniem pacynek i same będąc aktorami - tworzyły fabułę, przedstawiały różne emocje i historie. To był bardzo twórczy i inspirujący tydzień.

ŚWIAT MUZYKI

07.03.2021 10:05
      "KOTKI" poznawały świat muzyki i dźwięków. Dzieci zapoznały się z nazwami i brzmieniem instrumentów muzycznych grając samodzielnie na wybranych instrumentach perkusyjnych, słuchając nagrań ich brzmienia oraz biorąc udział w zajęciach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne - wydzierankę "Mój ulubiony instrument muzyczny", układały i naklejały na kartkę obrazek gitary z części. Ćwiczyliśmy liczenie z kolorowymi instrumentami, rrozwiązyaliśmy zagadki słuchowe i wzięliśmy udział w lekcji rytmiki na wesoło.

"Niedźwiedzie, foki i pingwiny z mroźnej krainy"

01.03.2021 16:49
      "KOTKI" poznawały biegun północny realizując tygodniowy blok tematyczny "Niedźwiedzie, foki i pingwiny z mroźnej krainy". Przedszkolaki zapoznały się z klimatem, specyfiką warunków atmosferycznych i zwierzętami zamieszkujacymi Arktykę. Poznaliśmy bajkę o trzech pingwinkach "Pik, Pak, Pok" i układaliśmy do niej historyjkę obrazkową, liczyliśmy do 10 z wesoła drużyną pingwinków. Na zajęciach plastycznych dzieci w zespołach wykonały polarne krainy. Na zakończenie tygodnia obchodząc Dzień Niedzwiedzia Polarnego poznaliśmy ten gatunek zwierząt, układaliśmy obrazki białych misiów z części i dobieraliśmy niedźwiadki w pary. Można było porównać swoją dłoń z przygotowaną papierową łapą niedźwiedzia w naturalnej wielkości. Wybraliśmy się na wycieczkę po Arktyce z sympatycznym misiem polarnym Larsem oglądając animowany film o biegunie północnym.