DZIEŃ KOTA

19.02.2021 16:57
      17 lutego mieliśmy grupowe obchody Dnia Kota. Dzieci zapoznały się z ciekawostkami na temat miłych czworonogów, wysłuchały rosyjskiej "Bajki o trzech kotkach" W. Sutiejewa i bawiły się przy piosence "My jesteśmy kotki dwa". Była kocia gimnastyka, odczytywanie kocich wiadomości i układanie kocich puzzli. Dzieci dobierały obrazki w pary w kocim memory, dorysowywały brakujące elementy i kolorowały kocie obrazki oraz ćwiczyły relacje przestrzenne umieszczając kotka w odpowiednim miejscu w stosunku do krzesła. Wykonaliśmy kociaki z papierowych talerzyków, które dzieci zabrały do domu na pamiątkę KOCIEGO DNIA

DZIEŃ KOTA

19.02.2021 16:56

WALENTYNKI

15.02.2021 19:14
      Dzieci z grupy "KOTKI" świętowały Walentynki. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Słowa mają moc" D. Kluski ilustrowanego sylwetami w formie teatrzyku. Rozmawialiśmy o miłości i przyjaźni, byciu miłym i koleżeńskim. Przedszkolaki zagrały w serduszkowe memory, wykonały zespołowe prace plastyczne "Walentynkowe drzewko" oraz rysowały po śladzie i kolorowały serduszka. Było dużo zabaw ruchowych z balonowymi i papierowymi serduszkami. To był wyjątkowy i miły dzień pełen czerwonego koloru miłości. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę walentynkowy serduszkowy balon.

"W KRAINIE BAŚNI"

13.02.2021 22:09
      "KOTKI" realizowały blok tematyczny "W KRAINIE BAŚNI". Przedszkolaki zapoznały się z bohaterami bajek i baśni,układały historyjkę obrazkową do baśni "Czerwony Kapturek", składały pocięty na części obrazek bajkowych postaci,kolorowały i malowały farbami bajkowych bohaterów. Było wiele zadań opartych na klasyfikacji, przeliczaniu i tworzeniu zbiorów. Dzieci wyznaczały drogę od Wilka do Czerwonego Kapturka,od wróżki do królewny i od Kota w butach do zamku wykonując zadania na tablicy do kodowania. Podróż do krainy baśni była niezwykłą przygodą.

PROJEKT KREATYWNY PRZEDSZKOLAK-KREATYWNE DZIECKO

13.02.2021 22:10
      "KOTKI" wykonały lodowe konstrukcje realizując PROJEKT KREATYWNY PRZEDSZKOLAK-KREATYWNE DZIECKO. We wspólnej pracy wykorzystaliśmy wiele różnorodnych materiałów tworząc zimową lodową makietę. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości z twórczej działalności i dodatkowo usprawniały małe rączki oraz dały możliwość uwrażliwiania sensorycznego w kontakcie z różnymi fakturami materiałów.