• .

• BAL KARNAWAŁOWY w Przedszkolu "JEDYNECZKA"

odbędzie się 13 stycznia  (piątek) w grupach, do których uczęszczają dzieci.

Prosimy o przygotowanie strojów na bal i przyniesienie ich do przedszkola w tym dniu.

• Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu czcimy rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska stała się wolna i niepodległa. Na dowód wdzięczności i pamięci dzieci z Przedszkola Jedyneczka przygotowały uroczystość upamiętniającą te wydarzenia.

• DRODZY RODZICE!

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…”

organizowanego przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste środowisko”.

Zachęcamy wszystkich Rodziców do włączenia się w akcję. Do wygrania są cenne nagrody.

Makulaturę prosimy przynosić do przedszkola i składać w wyznaczonym miejscu na holu.

Z góry dziękujemy!

Akcja trwa do 21. 11.2022 r.

• UWAGA RODZICE!

Dnia 20.09.2022 r. (wtorek)

o godzinie 16:15 odbędzie się

zebranie rodziców

ogólne i grupowe.

Obecność obowiązkowa.

• UWAGA RODZICE!​​​​​​

OD  21.09.2022 NASTĄPIĄ  ZMIANY W  OPŁATACH

Zgodnie z Uchwałą Nr XXXIX/551/22 Rady Miejskiej w Morągu z dnia 26 sierpnia 2022 roku zmianie ulega opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

Proszę zapoznać się z uchwałą.

Uchwała.pdf

Dyrektor Przedszkola "Jedyneczka"

mgr Ewa Falkowska

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

Składka roczna na ubezpieczenie dziecka w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 40 zł.

Wpłaty przyjmuje Pani Anna Cymerman

w dniach 8 września (czwartek) i 14 września (środa)

w godzinach 7.15- 8.00 i 14.00- 15.30

w holu przedszkola.

• Informacje dla Rodziców

WYPRAWKA  DZIECKA  3-4-letniego

• Pościel: kocyk lub prześcieradełko z gumką na leżak o wymiarach 55x140 cm, kołderka i mała poduszka w poszewce;
          • Piżama;
          • Ubranie na zmianę: koszulka, majteczki, rajstopki (w woreczku z materiału);
          • Kubek, szczoteczka, pasta do zębów, mały ręcznik frotte

WYPRAWKA  DZIECKA  4-5 -letniego

• Kubek, szczoteczka, pasta do zębów, mały ręcznik frotte;
          • Kocyk i poduszeczka;
          • Ubranie na zmianę: koszulka, majteczki, rajstopki (w woreczku z materiału)

WYPRAWKA  DZIECKA  5-6 -letniego

• Kubek, szczoteczka, pasta do zębów, mały ręcznik frotte;
          • Strój gimnastyczny w woreczku z materiału;

Prosimy o podpisanie w/w rzeczy.

Materiały i przybory do zajęć artystycznych zostaną zamówione przez przedszkole.

Składka na cały rok wynosi 100,00 zł.

Wpłaty należy dokonać do 30.09.2022r.

na nr konta:  63 8843 0003 0032 5002 2000 0010

w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka

• UWAGA

DYŻUR WAKACYJNY!

Drodzy Rodzice, prosimy przynieść dla dzieci:

• z grupy I i II poduszkę, prześcieradło (60x150) oraz cienki kocyk,
          • z grupy III, IV, V poduszkę, cienki kocyk.

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać.

Do zobaczenia w lipcu :)

• Uwaga Rodzice!

Listy dzieci z podziałem na grupy na rok szkolny 2022/2023 są wywieszone

w holu przedszkola.

Rodziców dzieci z grupy I zapraszamy na spotkanie z wychowawcą

dnia 28 czerwca o godzinie 15.30.

• .

• Podsumowanie konkursu"Las i jego mieszkańcy "

W dniu 18 maja komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:

3 - 4 latki: I miejsce Hanna Michalak Szkoła Podstawowa nr 2 I miejsce Danusia Sadowska Przedszkole Jedyneczka. II miejsce Krzyś Piasecki Przedszkole Jedyneczka II miejsce: Tosia Makos Przedszkole Jedyneczka III miejsce Nina Powierża Przedszkole Jedyneczka III miejsce Jakub Pikuła Przedszkole nr 2

5 - 6 latki: I miejsce Sabina Niksa. Szkoła Podstawowa nr 4 II miejsce Zuzanna Kotarska Szkoła Podstawowa nr 4 III miejsce. Dobrosława Kalbarczyk Przedszkole nr 6 Pod Zielonym Parasolem III miejsce Emilia Kudaj Przedszkole nr 6 Pod Zielonym Parasolem Wyróżnienie: Olek Sosna Przedszkole Jedyneczka

Wyróżnienie: Kuba Golianek

Organizatorzy konkursu skontaktują się z opiekunami w celu ustalenia sposobu odbioru nagród. Dziękujemy wszystkim którzy zrobili prace na nasz konkurs.

Wszystkie prace były piękne i komisja miała ogromny problem z przyznaniem miejsc.

Kącik Wymiany Książek

W ubiegłym  miesiącu rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu akcję, której celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.  Serdecznie  prosimy, by każdy, kto posiada w domu zbędną książkę podarował ją do naszego Kącika Wymiany Książek. Mogą być to książki zarówno dla przedszkolaków jak i  dla rodziców.

Zasady korzystania z Kącika Wymiany Książek:

• Dziecko wspólnie z rodzicem wypożycza wybraną książkę do domu.

• Po przeczytaniu, książkę należy oddać (maksymalnie po tygodniu) i dopiero wtedy wypożyczyć kolejną.

• Wymieniamy pozycje czytelnicze zgodnie z zasadą „książka za książkę”.

• Dbamy o książki – zwracamy uwagę na zachowanie książek w jak najlepszej kondycji.

Poprzez Kącik Wymiany Książki mamy nadzieję, że każdy z nas nauczy się dzielić swoją własnością, zainteresuje się czytelnictwem i będzie korzystał w czasie wolnym z książki.

Kącik Wymiany Książek znajduje się w holu przedszkola i można wzbogacać go w każdej chwili.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!

Odłóż telefon weź książkę!

• Życzenia noworoczne

Niech Nowy Rok niesie Państwu nadzieję na zatrzymanie w pędzie codzienności, życzliwość i spełnienie marzeń.

Życzenia nieprzemijającego szczęścia, poczucia miłości oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom.

Dyrektor oraz pracownicy

Przedszkola "Jedyneczka"