• Zaczarowani wierszem

Przedszkolne grupy Jedyneczki – ZAJĄCZKI i MISIE uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym ZACZAROWANI WIERSZEM, w Bibliotece Miejskiej w Morągu. Gośćmi i zarazem prowadzącymi zajęcia były panie Beata Pietras i Agnieszka Frąckiewicz z księgarni. Jednym z nagrodzonych był Wiktor W. z Zajączków, którego praca zajęła II miejsce.

• Konkurs matematyczny

„Matematyka – nauka do drzwi przedszkola puka” to obszar wiedzy, którą poszerzają dzieci podczas zajęć projektu unijnego dla przedszkoli. Sześciolatki z JEDYNECZKI konfrontowały swoje umiejętności matematyczne podczas konkursu zorganizowanego przez Przedszkole nr 2. Przedstawiciele grup SMERFY i ZAJĄCZKI stworzyli drużynę zadaniową: Tosia, Dawid i Bartek. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne przed komisją konkursową i widownią. Najważniejsza była jednak wspaniała atmosfera rywalizacji bez stresu.

• Wiosna w ZIELONEJ KLASIE

Przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Zajączki" odwiedziły w piątek 22 marca leśniczówkę w Nadleśnictwie Dobrocin. Spotkanie w "Zielonej klasie" rozpoczęto prezentacją multimedialną o leśnych przedszkolakach-zwierzakach. Dzieci po zajęciach w pracowni przyrodniczej uczestniczyły w obserwacjach przyrodniczych w lesie. Spacerując ścieżkami dotarły do ptasiej wioski i paśnika, oglądały z bliska żaby, przebiśniegi oraz dowiedziały się, że różne grzyby rosną w lesie przez cały rok. Po powrocie na teren leśniczówki dzieci piekły kiełbaski przy ognisku. Tak spędzony czas w leśnych warunkach minął przy ładnej wiosennej pogodzie. A wszystko odbyło się dzięki pani Paulinie, która pięknie i ciekawie opowiadała o przyrodzie. Praca leśnika jest dla nas przykładem prawdziwej miłości do przyrody. Warto uczyć się od pani Pauliny zwyczajów zwierząt i dbania o naturalne środowisko leśne. Dziękujemy za piękną lekcję przyrody w "zielonej klasie".