• Zapobiegamy pożarom

W piątek 18.01.2019r. w Bibliotece Miejskiej w Morągu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” zorganizowanego przez Państwową Straż Pożarną. Nasze przedszkolaki, które wykonały pracę w grupach, otrzymały upominki: Tosia, Małgosia z grupy „Misie”, „Smerfy” oraz Bartuś z grupy „Zajączki”. Nadia z „zajączków” otrzymała dodatkowo dyplom za pracę wykonana w kole plastycznym Wojskowego Klubu Garnizonowego w Morągu. Dzieci odbierały nagrodę z rąk pana Burmistrza, w obecności  Rodziców  oraz morąskiej TV. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy.

• Walentynki

Przedszkolne Walentynki w JEDYNECZCE stały się tradycją okazywania sympatii rówieśnikom, rodzinie, czynieniem dobra, dbania o zdrowie. W tym roku u Zajączków w dniu Św. Walentego pojawił się po raz pierwszy gość – „Zippi-patyczak”. Podczas spotkania starszaki poznały bohaterów programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”, wspierającego rozwój emocjonalny dziecka. Żabki uczestniczyły dziś  w drugim spotkaniu z Zippim. Zajączki w dniu walentynek życzyły swoim bliskim dorosłym, aby uwolnili się ze szkodliwego wpływu palenia papierosów. Kiermasz „Walentynowy” w naszym przedszkolu przygotowano w celu udzielenia pomocy finansowej choremu Przedszkolakowi  z Jedyneczki.

• Zajączki EKOLOGAMI

Zajączki zdobywają wiedzę ekologiczną podczas zajęć i wycieczek. Dzieci uczestniczą w realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas”. Jesienno-zimowe wędrówki alejkami parku i ulicami naszego miasta sprzyjają obserwacjom ekologicznym. Widać w otoczeniu emisję dymu z kominów oraz pozostawione niedopałki papierosów. Poważne miny „Zajączków” i dziecięce komentarze są potwierdzeniem, że nie jest dobrze z czystością powietrza wokół nas… Ale jest nadzieja – mali ekolodzy postarają się w przyszłości zmienić nasze otoczenie i chronić przyrodę!

• Kupujemy PĄCZK

ZAJĄCZKI kupowały pączki… podczas zabawy tematycznej „W sklepie”. Dzieci wspólnie zorganizowały kącik zabawy nawiązujący do nauki operowania „papierami wartościowym”, czyli pieniędzmi. Poznając przeznaczenie monet i banknotów dzieci zastępowały je w zabawie kartonikami, a nawet dokonywały płatności „kartami bankomatowymi”. Na pytanie pani „nie zabraknie wam pieniędzy na tak wielkie zakupy?” odpowiedziały „nie – mamy karty bankomatowe”. Jakie czasy takie zakupy…

• Zajączki w RATUSZU

Dzieci z grupy ZAJĄCZKI w ramach realizacji tematyki patriotycznej zwiedzały podziemia Morąskiego Ratusza. Przedszkolakom podobało się tajemnicze miejsce. Spotkanie prowadziła pani Patrycja, która  bardzo ciekawie opowiadała o prezentowanych eksponatach. Dzieci oglądały z zainteresowaniem i zaskoczeniem zgromadzone zbiory.