Żegnaj zimo, witaj Wiosno!

20.03.2021 07:12
      Maluszki pożegnały zimę, zaśpiewały jej piosenkę i zaprosiły za rok. Z wielką radością powitały Panienkę Wiosenkę. Kolorowy korowód wraz z Zielonym Gaikiem cieszył się śpiewając piosenki i wesoło tańczył. Biedroneczki marzą o zabawach na świeżym powietrzu w sąsiedztwie zielonej łąki, kolorowych kwiatów i śpiewu ptaków.

MARZANNO, TY ZIMOWA PANNO!

18.03.2021 19:26
      Na dzisiejszych zajęciach maluszki rozmawiały na temat zwiastunów wiosny oraz wysłuchały opowiadania o zwyczaju topienia Marzanny. Obecna pogoda nie zapowiada jeszcze jej nadejścia, dlatego też dzieci wykonały Marzannę, aby na dobre przepędzić zimę!

ZABAWA KOLORAMI

01.03.2021 21:28
      "Zabawa kolorami" pod takim hasłem nasze Biedronki bawiły się w ostatnim tygodniu. Maluszki doskonale radziły sobie z nazywaniem kolorów. Kolejne dni tygodnia upływały nam pod hasłem kolorów: zielonego, czerwonego, żółtego i niebieskiego. Dzieci wykonywały różne prace i zadania. Bawiły się balonami, słomkami, piórkami. Rozmawiały także na temat dobrych uczynków, czego efektem jest drzewko pełne dobroci - ozdobione sercami z imionami dzieci. Biedronki dzięki temu zapamiętały i już bezbłędnie nazywają podstawowe kolory.

SMACZNIE I ZDROWO

05.02.2021 17:54
      Przez cały tydzień nasze maluszki poznawały tajniki pracy kucharza. Dziś same wcieliły się w te rolę. Smacznie i zdrowo - takie hasło przyświecało Biedronkom podczas dzisiejszych zajęć. Maluszki samodzielnie przygotowywały kanapki ze zdrowych produktów: ogórek, szczypiorek, pomidor żółty ser, twarożek. Każdy mógł zrobić swoją własną kanapeczkę, która potem z apetytem zjadł. Było przepyszne jak określił nasz Marcelek.

01.02.2021 17:27
      Bal w przedszkolu dzisiaj - nasze maluszki uczestniczyły w swoim pierwszym balu karnawałowym. Biedroneczki tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w konkursach. Taneczna zabawa pozwoliła dzieciom uwolnić z siebie emocje, napięcia. Odwiedził nas też Mikołaj zostawiając prezenty. Dzieci były tą wizytą bardzo przejęte, wspominają to spotkanie z wielkimi emocjami.