• Wizyta Opiekuna zwierząt

Grupy Smerfy i Słonka odwiedził niecodzienny gość. Wizytę złożyła nam Pani Joanna, która jest pracownikiem Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem koło Morąga. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w schronisku, jakie są sposoby pomocy bezdomnym psom i kotom, szczególnie w okresie zimy. Dostaliśmy w prezencie kalendarze wydane przez Przedsiębiorstwo Oczyszczania z pięknymi fotografiami podopiecznych schroniska. Pani Joanna zadawała zagadki na temat różnych zwierząt, przeczytała również powiastkę pt. "Pies" z serii Farma w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci zostały również zachęcone do odwiedzania schroniska wraz z rodzicami i wyprowadzania wybranych psów w ramach wolontariatu a także do gromadzenia karmy i kocy dla zwierzątek. W podziękowaniu przedszkolaki obdarowały Gościa samodzielnie wykonanymi laurkami. Bardzo dziękujemy Pani Joasi za ciekawe, pełne wrażeń i emocji spotkanie.

Dzień przyjaźni i miłości.
    • Haneczka 2018

22 maja w Morąskim Domu Kultury odbył się II Przegląd Form Folklorystycznych "Haneczka 2018". Nasze przedszkolaki już po raz drugi wzięły w nim udział. "Słonka" zatańczyły krakowiaka, a "Smerfy"- zaśpiewały i odtańczyły "Hymn Jedyneczki" do melodii warmińskiego szota. Oba zespoły zostały wyróżnione i otrzymały statuetkę "Haneczki" oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy naszym folkowym tancerzom.
    • Teatralny Dzień Dziecka

4 czerwca w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Dziecka., Wśród licznych atrakcji organizowanych dzieciom największym zainteresowaniem cieszył się przegląd form teatralnych pod hasłem "Teatr- fajna sprawa i wesoła zabawa". Występy wszystkich grup były podsumowaniem i ewaluacją innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji artystycznej opracowanej prze Panie: Elżbietę Dawidziuk i Annę Kadylak. W końcowy efekt projektu zostali zaangażowani nasi mali aktorzy... :) "Misie" przedstawiły montaż słowno- muzyczny pt. "Baśniowy ambaras", "Słonka" zaprezentowały podróż "Baśniowym pociągiem w świat bajek". Maluszki z „Motylków" odtańczyły "Taniec pszczółek", a "Smerfy" - taniec "Na miotłach". Nie zabrakło słodkości i okolicznościowych prezentów. To był prawdziwie baśniowy Dzień Dziecka.

• Słonka budują zamki

9 marca dzieci z grupy „Słonka” wykonywały z surowców wtórnych „Bajkowe zamki”. Przedszkolaki działały w zespołach, uczyły się zgodnie współpracować z rówieśnikami w sytuacji zadaniowej. Zajęcia dostarczyły  dzieciom propozycji, jak można „ zrobić coś z niczego” i fajnie się przy tym bawić.