• Kulinarne zajęcia "Żabek"

27 lutego do dzieci z grupy „Żabki” zawitali goście z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie - dwie uczennice: Kinga Krajewska i Ilona Mariańska wraz z nauczycielem p. Kamilem Dzielińskim. Tym razem dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat pracy kucharza oraz etapów, które przybliżają do zdobycia wykształcenia w tym kierunku. Oczywiście wszystko zaczyna się od pasji i zamiłowania do gotowania, które często rozpoczyna się już w przedszkolu. Przy okazji zostały omówione zasady przestrzegania higieny podczas przygotowywania posiłków. Dzieci wcieliły się również w rolę kulinarnych mistrzów i z radością przygotowały owocową sałatkę, pod czujnym okiem doświadczonych uczennic. Było nie tylko kreatywnie, ale przede wszystkim przepysznie i zdrowo!

• Dzień Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.

• List do Żabek od przyjaciół z Niemiec

Każdy z nas z pewnością pamięta jaka to frajda oczekiwać na listonosza, który dostarcza nam kartki z pozdrowieniami czy listy! Niestety ta tradycja została zastąpiona przez smsy, e-maile. Dla dzieci taka forma komunikacji jest mało znana. Podążając za modą wymiany pocztówkowej między placówkami, Panie wraz z dziećmi z grupy "Żabki" nawiązały taką współpracę z grupą "Gwiazdki" z Przedszkola w Neuss z Niemiec. To nie tylko świetna zabawa, to doskonała okazja do poznania pracy listonosza, nauka wysyłania listów, zainteresowania dzieci inną kulturą, a także nauka nawiązywania życzliwych kontaktów.

• Teatralny Dzień Dziecka

4 czerwca w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Dziecka., Wśród licznych atrakcji organizowanych dzieciom największym zainteresowaniem cieszył się przegląd form teatralnych pod hasłem "Teatr- fajna sprawa i wesoła zabawa". Występy wszystkich grup były podsumowaniem i ewaluacją innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji artystycznej opracowanej prze Panie: Elżbietę Dawidziuk i Annę Kadylak. W końcowy efekt projektu zostali zaangażowani nasi mali aktorzy... :) "Misie" przedstawiły montaż słowno- muzyczny pt. "Baśniowy ambaras", "Słonka" zaprezentowały podróż "Baśniowym pociągiem w świat bajek". Maluszki z „Motylków" odtańczyły "Taniec pszczółek", a "Smerfy" - taniec "Na miotłach". Nie zabrakło słodkości i okolicznościowych prezentów. To był prawdziwie baśniowy Dzień Dziecka.