Rok założenia: 1945
Godziny pracy: 6.30 – 16.00
Liczba miejsc: 150
Liczba oddziałów: 6
Grupa I Króliczki
Grupa II Kotki
Grupa III Smoki
Grupa IV Motylki
Grupa V Słonka
Grupa VI Serduszka
Kadra pedagogiczna:
* 12 nauczycieli
* 1 nauczyciel języka angielskiego
* 2 logopedów
* katecheta
Personel administracyjno – obsługowy:
* 2 etaty administracyjne
* 9 pomocy nauczyciela
* 3 kucharki
* 1 konserwator
Przedszkole Jedyneczka zapewnia:
* profesjonalną opiekę, wychowanie i wszechstronne nauczanie dzieci w wieku od 3 do 6 lat,
* dogodne dla rodziców godziny pracy,
* wykwalifikowany personel,
* ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
* bogatą ofertę imprez rodzinnych i środowiskowych,
* ciekawe zajęcia dodatkowe,
* opiekę logopedyczną,
* wyposażone gabinety do pracy rewalidacyjnej z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych,
* dobre warunki pobytu dzieci w salach,
* smaczne, domowe posiłki, z uwzględnieniem diet dla dzieci z alergią.
Opieka logopedyczna
Dzieci objęte są opieką logopedyczną. Logopeda przedszkolny przeprowadza badania dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Nauczyciele-wychowawcy podczas zajęć edukacyjnych prowadzą z dziećmi ćwiczenia artykulacyjne, dbają o prawidłowe wymawianie głosek, wykonują ćwiczenia narządów artykulacyjnych i oddechowe. Dzieci z problemami logopedycznymi, w zależności od decyzji rodziców, biorą udział w bezpłatnej indywidualnej terapii, którą prowadzi logopeda przedszkolny.
Opieka dydaktyczno-wychowawcza
Kadra pedagogiczna morąskiej „Jedyneczki”, to osoby z doświadczeniem, podnoszące swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Wszystkie nauczycielki ukończyły studia wyższe, systematycznie uczestniczą w kursach, warsztatach i studiach podyplomowych, a zdobyte doświadczenia i nowe pomysły wdrażają do pracy z dziećmi. Zapewniają opiekę i wszechstronny rozwój dzięki stosowaniu nowoczesnych metod pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci. Cały personel naszej placówki dba o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.
Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w jego życiu społecznym. Dla wielu dzieci oznacza on pierwsze kontakty z dużą grupą, których jakość jest znacząca dla rozwoju i późniejszego funkcjonowania w różnych środowiskach. Fakt ten wiąże się ze zmianą dotychczasowego trybu życia i zaspokajania potrzeb, co niesie za sobą większe napięcie emocjonalne. W tym okresie dziecko uczy się nowej dla siebie roli przedszkolaka. Aby stworzyć dzieciom lepszy start przedszkolny, a przede wszystkim złagodzić stres wywołany przez zmianę ich środowiska, naszym zadaniem jest zadbanie aby czuły się bezpiecznie, a zdobywanie nowych umiejętności było radosne, przyjemne i jak najmniej stresujące.