• .

• 01.06.2022 15:39
      • Leśne wędrówki "MOTYLKÓW".

• Nasze Przedszkolaki spędziły dzień na wycieczce w Nadleśnictwie Dobrocin. Pan Marek Wojtowicz oprowadził Starszaki po leśnych ścieżkach, pokazał ciekawe miejsca ożywionej przyrody. Dzieci poznały na różne sposoby: rośliny, drzewa, zwierzęta i ptaki. Słyszane odgłosy przyrody były atrakcją bliskiego kontaktu z naturą. Widzieliśmy 160- letni dąb, inne drzewo prawdy, powaloną przez wichurę starą lipę, budki lęgowe z ich mieszkańcami. W paśniku nie było zwierząt, ale Piotruś zauważył jeżyka na poboczu leśnej drogi. Zabawy na placu przy leśniczówce zakończyły naszą przyrodniczą wycieczkę. A dobra pogoda na zamówienie czekała na nas w Dobrocinie. Pozdrawiamy wszystkich LEŚNIKÓW i doceniamy ich pracę.