• BohaterON – włącz historię…

• 19.11.2019 13:48
      • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im kartek. Do tej wyjątkowej akcji przyłączyły się również nasze przedszkolaki z grup „Zajączki” oraz „Żabki”. Szacunek do ojczyzny powinniśmy rozwijać u dzieci od najmłodszych lat i choć temat poważny i trudny, nie należy go unikać. W ramach akcji jedną z grup odwiedził Pan Przemysław Kowalczyk, który z ogromnym zaangażowaniem przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Asiunia” - J.Papuzińskiej, w którym opisane są wydarzenia z wojny z perspektywy pięcioletniej dziewczynki. Dzieci słuchały z ogromną uważnością, co dowodzi jak chłonne są wiedzy i jak ciekawe są przeszłości.