• .

• 07.06.2022 18:38
      • Leśne inspiracje
      • 31 maja grupa dzieci 5-letnich wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Dobrocin. Przejazd autokarem był dla dzieci niebywałą atrakcją, kiedy to mogły podziwiać okoliczne krajobrazy. W progu Zielonej Klasy powitał nas Pan leśniczy Marek Wójtowicz, który zaprezentował dzieciom na żywo tajniki życia mieszkańców lasu. Przedstawił tablice demonstracyjne z różnymi gatunkami zwierząt, ptaków, płazów zamieszkujących las. Podczas spaceru wzdłuż ścieżki edukacyjnej odwiedziliśmy ptasią wioskę z kolorowymi budkami dla sikorek i sów. Posłuchaliśmy ptasiej muzyki i obserwowaliśmy fruwające po pożywienie dla piskląt opiekuńcze sikorki. Pan Marek pokazał również wiele gatunków kwitnących roślin, tropy lisów, kopce kretów, słoje na ściętym pniu oznaczające wiek drzewa. Doszliśmy do paśnika, który wykorzystuje się do dokarmiania zwierząt zimą. Pan leśniczy potrafił świetnie zainteresować dzieci i skoncentrować je na przekazywanych treściach poprzez ciekawe zabawy ruchowe. Na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko i pieczenie kiełbasek. Smerfy mogły również pobawić się na terenie zielonej klasy- układały maxi puzzle ze zwierzętami, pokonywały ścieżkę sensoryczną. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia dzieci wręczyły Panu leśniczemu laurki, a otrzymały na pamiątkę magnesy z leśnymi motywami. To był bardzo edukacyjny i pełen wrażeń dzień. Teren nadleśnictwa w Dobrocinie to bardzo ciekawe miejsce, godne polecenia na krajoznawcze wycieczki rodziców z dziećmi. Dziękujemy Panu Markowi za poświęcony Przedszkolakom czas. Dziękujemy również firmie Przewozy Autokarowe "Miras" za bezpieczny i komfortowy przewóz dzieci.